שפיכה מוקדמת

 שפיכה מהירה או שפיכה מוקדמת היא אחת ההפרעות השכיחות ביותר מבין ההפרעות בתפקוד המיני. הפרעה זו לא זכתה להתייחסות מתאימה בעולם הרפואי במשך שנים רבות ורק בשנים האחרונות הוגדרה כמחלה. קראו המאמר זה על הגורמים לשפיכה מוקדמת ודרכי הטיפול השונות.

שפיכה מהירה או שפיכה מוקדמת היא אחת ההפרעות השכיחות ביותר מבין ההפרעות בתפקוד המיני

הפרעה זו לא זכתה להתייחסות מתאימה בעולם הרפואי במשך שנים רבות.

 שפיכה מוקדמת הוא מצב בו הגבר מגיע באופן קבוע לשפיכה עם גירוי מינורי לפני החדירה, בזמן או מיד לאחר החדירה. מעריכים כי כ-30% מהגברים סובלים מבעיה זו והיא גורמת לתסכול אישי ופגיעה ביחסים עם בני זוג.

 הגורמים לשפיכה מוקדמת ודרכי הטיפול:

 שפיכה מוקדמת עלולה להיגרם כתוצאה ממחלות כמו סוכרת, פגיעה בחוט השדרה, טיפולים כימותרפיים או ממצבי פגיעה ברגישות הפין או במרכז השפיכה שממוקם במוח.

הטיפול הרפואי  בשפיכה מוקדמת הוא מורכב ומקיף כמה תחומים:

  • טיפול פסיכולוגי – סקסולוגי המתבסס על טכניקות להקניית שליטה במנגנוני השפיכה
  • טיפול מקומי-חיצוני המתבסס על משחות וחומרי התזה
  • טיפול תרופתי

הבנת מנגנוני השפיכה

לאחרונה נכנסו לשימוש תרופות אנטי דיכאוניות המעכבות את ספיגת הסרוטונין במוח. ממחקרים רבים שבוצעו בשנים האחרונות להבנת מנגנוני השפיכה עולה, כי 70% מהחולים שטופלו בתרופות מקבוצה זו דיווחו על שיפור משמעותי והאטה בשפיכה.

הבעיה בשימוש בתרופות אלו היא, שהן מיועדות לטפל בבעיות פסיכיאטריות וכרוכות בתופעות לוואי משמעותיות שמרתיעות ואף אינן מקובלות על החולים ושותפיהם. בעשור האחרון התגלה כי הוויאגרה ותרופות דומות לה, הביאו לשיפור מסוים בהארכת הזמן עד לשפיכה. יחד עם זאת, תרופות אלה (תרופות מרשם) לא מתאימות לחלק גדול מהגברים הסובלים משפיכה מוקדמת וזאת בשל מחלות נוספות כמו  סוכרת, לחץ דם ובעיות לב .

3.6/5 - (11 votes)
התקשר כבר עכשיו !
 ותוך זמן קצר תחוש בהבדל!
גברא אנרג'י gavra nrg
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך
זיקפה חלשה

חדש! משלוח חינם מהיר תוך 3 ימי עסקים למזמינים באתר!

דילוג לתוכן