בעיות פרוסטטה ואין אונות

הפרוסטטה (בלוטת הערמונית) היא היא בלוטת מין המייצרת חלק מנוזל הזרע. היא מקיפה את צוואר השלפוחית והשופכה. הרחבת הפרוסטטה והצטברות כולסטרול באיבר גורמות ללחץ על שלפוחית השתן. אם הבלוטה גדלה יתר על המידה והתרוקנות השתן מהשלפוחית נפגעת, הדבר יכול להעלות את הסיכון לדלקת בדרכי השתן ולנזק בכליות.

כידוע, אין אונות מוגדרת כחוסר יכולת להשיג או לשמור על זיקפה מספקת המאפשרת קיום יחסי מין תקינים והיא הופכת שכיחה יותר בגיל מבוגר. פגיעה בערמונית היא אחת המחלות הגורמות לאין אונות ולירידה בתפקוד המיני.

הזדקנות המערכת ההורמונלית הגברית ואין אונות

בגיל מבוגר המערכת ההורמונאלית של הגברים משתנה ועוברת תהליך של "הזדקנות" – רמות הטסטוסטורון החופשי יורדות ובמקומן מתחיל ייצור מוגבר של תאי הפרוסטטה.

הגדלת הפרוסטטה יכולה להיות תהליך ממאיר (עקב גידול סרטני) או שפיר. זהו מצב כרוני- הדרגתי המחמיר עם הזמן, או מצב אקוטי (מהיום למחר) עקב דלקת חריפה.

סימפטומים לבלוטת ערמונית מוגדלת

בין הסימפטומים המאפיינים אדם הסובל מבלוטת ערמונית מוגדלת ניתן למצוא ירידה בעוצמתו של זרם השתן, טפטוף, תחושה של שלפוחית מלאה מיד לאחר התרוקנות, כאבים בעת מתן שתן, דחיפות ותכיפות במתן שתן ועוד.

בקרב גברים הסובלים מסימפטומים הקשורים בבלוטת ערמונית (פרוסטטה מוגדלת) ומבעיות נוספות הקשורות במתן שתן, נמצא קשר ישיר לתפקוד מיני לקוי ונרשמה ירידה של 36%-53% בקיום יחסי מין. ככל שהסימפטומים של המחלה יותר קשים כך גם התפקוד המיני נפגע והופך למסורבל.

4.1/5 - (12 votes)
התקשר כבר עכשיו !
 ותוך זמן קצר תחוש בהבדל!
גברא אנרג'י gavra nrg
זיקפה חלשה

חדש! משלוח חינם מהיר תוך 3 ימי עסקים למזמינים באתר!

דילוג לתוכן