זקפה חלשה

מחקרים רבים שנעשו בבתי חולים ובאוניברסיטאות ברחבי העולם הצביעו על כך שלפחות 15% מהגברים בעולם המערבי סובלים או סבלו בעבר מקשיים בתפקוד המיני ומהפרעות זיקפה לרבות תופעות כגון זקפה חלשה, שפיכה מוקדמת ועוד.במחקר נקודתי שהתבצע לפני כמה שנים באוניברסיטת ג’ון הופקינס שבארצות הברית מצאו החוקרים כי קבוצת הגברים שנבדקו (בני 20-40) העידו על בעיות זיקפה בשיעור של כ- 20%. ללא ספק נתון גבוה למדי.

אם כך, מה גורם להיחלשות זיקפה ומה מביא את הגברים הצעירים או המבוגרים יותר לסבול בבעיות בתפקוד המיני. התשובות לשאלות אלו פשוטות למדי ומסתמכות אף הן על מחקרים רבים שבוצעו בנושאים אלו בשנים האחרונות. ברוב המקרים תתרכז התשובה באורח החיים של הגבר ובדרך בה הוא מתנהל פיזית ומנטלית.

מנגנון הזקפה

זרימת דם מוגברת אל איבר המין הזכרי ממלאה את הרקמה דמוית הספוג העוטפת אותו, באותו הזמן זורם דם החוצה מהפין אל הגוף בזרימה איטית. שני המנגנונים הללו המתרחשים כאמור בו זמנית מסייעים להתקשחות הפין. בזמן שהפין זוכה לזיקפה חזקה ומלאה מתאפשרת לו חדירה לאיבר המין הנשי. במקרה של זקפה חלשה נוצר קושי גדול בביצוע חדירה מה שמוביל בהמשך לתופעות נוספות כמו תסכול, חרדת ביצוע ועוד.

סיבות פיזיולוגיות לזקפה חלשה ולבעיות בתפקוד המיני

אין אונות, ירידה בחשק המיני, והיחלשות זיקפה עשויים להיגרם כתוצאה מבעיות בריאותיות שונות. מחלות כרוניות קשות הן אחת התופעות המרכזיות ביניהן: סכרת, כולסטרול, לחץ דם ומחלות לב, ערמונית מוגדלת ועוד.מלבד אלו ישנם גברים הסובלים מהיפוגונדיזם, רמות הורמנוליות נמוכות יחסית הגורמות לאיבוד החשק המיני ולפגיעה בתפקוד. כל המחלות המפורטות כאן דורשות טיפולים אינטנסיביים בעזרת כימיקליים שונים, שימוש תדיר בתרופות וחומרים אלו יוצר לא רק תלות קיומית אלא גם פגיעה הרסנית בהוויה המינית בכלל ובזקפה בפרט.

שומן, אלכוהול וסמים אחרים

בעיות בזיקפה חלשה אינה חייבת להופיע בעקבות תרופות כרוניות או ניתוח לב, לתפקוד איבר המין הגברי הנטייה להיקשר כמעט לכל מהלך שאתם מבצעים בחיים, לרבות ההנאות הפוגעניות למיניהן. מחקרים מצביעים על קשר ישיר בין זקפה חלשה ובעיות בתפקוד מיני לבין שתייה מרובה של אלכוהול, עישון וכמובן השמנה והיעדר פעילות ספורטיבית. שומן למעשה הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר להפרעות בתפקוד, העובדה הבאה כואבת אך מדוייקת והיא גורסת כי גברים שמנים הם בעלי חיי מין טובים פחות וכי הם סובלים יותר מתופעות כגון היחלשות זיקפה או אין אונות.

קצת על לחץ נפשי וזקפה

לחץ נפשי משפיע ישירות על הזקפה שלכם. איבר המין הגברי הוא איבר המתופעל ישירות באמצעות המוח שלנו, הוא מקבל את האותות והתדרים השונים הגורמים לו לחוות חשק מיני או להיפך. היעדר חשק מיני יוצר תופעות כגון היחלשות זיקפה או אימפוטנציה ולא פעם אלו נגרמות כתוצאה מלחץ.

גורמי לחץ משמעותיים הם טיפולי פוריות למשל הדורשים מהגבר תפקוד בלוח זמנים מוגדר. היבט מלחיץ נוסף שעשוי לשמש טריגר הוא חרדת ביצוע ישנה שמופיעה שוב בעת קיום יחסי מין עם פרטנר אחר לראשונה. דיכאון, מצבי רוח, לחץ בעבודה, עומס כלכלי או רגשי יכולים אף הם להשפיע ולהביא לקושי בתפקוד המיני.

התקשר כבר עכשיו !
 ותוך זמן קצר תחוש בהבדל!
גברא אנרג'י gavra nrg
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך
האם אפשר להגדיל פין קטן?

האם אפשר להגדיל פין קטן?

לא מעט גברים מצאו את עצמם מתעניינים בשאלה שבכותרת, לפחות ברמה התיאורית. כידוע, לגודלו של הפין נקשרו דעות וגישות הגורסות כי הוא משפיע באופן מהותי

קרא עוד »
טיפול טבעי בבעיות זקפה

טיפול טבעי בבעיות זקפה

אם גם אתה סובל מבעיות זקפה אולי תתנחם לפחות בעובדה שאתה לא לבד. מדובר בבעיה המציקה לגברים רבים מכל הגילאים, מכל המגזרים ומכל המדינות בעולם.

קרא עוד »
זיקפה חלשה

חדש! ניתן לרכוש ישירות באתר ללא המתנה לנציג טלפוני!

דילוג לתוכן