זקפה – מה משפיע עליה ואיך היא נוצרת

זיקפה היא מצב שבו הפין מתקשה ומתעבה, זו היא בעצם הגדרת היכולת והרצון שלנו הגברים לקיים יחסי מין, ישנם מספר גורמים להיזדקפות הפין כגון גירוי מיני ויזואלי או גירוי בשל פנטזיה, כתוצאה ממגע פיזי או זקפת לילה המתרחשת במהלך השינה ומופיעה גם כ-זקפת בוקר.

זמן קריאה : 5 דקות

שיתוף :

זקפה
זקפת הפין נוצרת בדרך כלל כתוצאה מגירוי מיני מוגבר ומהייצר המיני לקיים סקס, הזקפה דרושה להתקיים לאורך זמן כדי לקיים יחסי מין עם חדירה, כלי הדם, אלה שזורמים אל איבר המין, מתרחבים ויוצרים זרימת דם מוגברת. מנגנון נוסף הוא זה שיוצר זרימה מואטת של הדם היוצא מהפין כך ששניהם יחד מרכיבים את היווצרות של הזקפה החזקה.  
 
מצבים שונים, לדוגמה מחלת הסוכרת, גורמים לאימפוטנציה (אין אונות) ו-בעיות בתפקוד המיני, הפרעה בזיקפה שמתבטאת בקושי להגיע לזקפה, לחדור וקושי לשמור עליה לארוך כל יחסי המין. בנוסף לכך מצבים אלו יכולים לגרום לשפיכה מוקדמת.  
 

זקפה

 

הגורמים שמשפיעים על הזקפה

גירוי מיני, מחשבות על פנטזיות מיניות או אירוטיות ולחץ על של שלפוחית השתן יכולה לגרום לאיבר המין לזקפה אך יש גורמים המשפיעים בעקיפין על היכולת להגיע לזקפה חזקה.  
 
מחלות כרוניות – כמו סכרת, לחץ דם גבוהה, ובעיות בערמונית פוגעות יכולות להשפיע רבות על התפקוד המיני. סכרת ולחץ דם גבוהה עלולים לגרום לנזק ל כלי דם ולעצבים, מה שמוביל להפחתת זרימת הדם לפין ולירידה ביכולת להגיע לזיקפה ולשמור עלייה.  
 
בעיות בערמונית – כגון ערמונית מוגדלת או סרטן הערמונית, יכולות להשפיע גם על התפקוד המיני על ידי הפעלת לחץ על השופכה וחסימת זרימת השתן, מה שמוביל לקושי להשיג זקפה.  
 
לחץ חרדה או התרגשות יתר גם כן מקשים על הופעת הזקפה  
 כאשר אדם נמצא במתח, הגוף שלו משחרר את ההורמון קורטיזול, שיכול להפריע לשחרור הורמונים אחרים הנחוצים לזקפה. בנוסף, מתח יכול לגרום לשרירים להימתח, כולל השרירים בפין, מה שעלול להקשות על השגת זקפה.  
 
חרדה – יכולה גם להשפיע על יכולתו של אדם לקבל זקפה. כאשר אדם חרד, הוא עלול לחוות חרדת ביצוע, שעלולה להוביל לתחושות של ספק עצמי וחוסר ביטחון. זה יכול להוביל לקושי לקבל זקפה, מכיוון שהאדם עלול להיות מרוכז יתר על המידה בחסרונות הנתפסים שלו, במקום להיות נוכח לחלוטין ברגע.  
 
התרגשות יתר – נוטה להשפיע על יכולת הזקפה של הגבר. כאשר אדם מתרגש יתר על המידה, הוא עלול לחוות פרץ של אדרנלין, האדרנלין עלול לגרום להתכווצות כלי דם, מה שמקטין את זרימת הדם אל איבר המין ומקשה על הזקפה להיווצר.  
 
צפייה בפורנו ואוננות יתר – כנראה שיפגעו בכושר היכולת לזקפה שלכם, כאשר גבר צופה הרבה בפורנו הוא מתחיל לקבל תמונה ״לא מציאותית״ לאיך שיחסי מין אמורים להיות, כתוצאה מכך כשמגיעים לרגע האמת לא נוצרת זקפה מספקת בשל עלייה בסך הגירוי המיני. כלומר הגבר מצפה למה שרואים בפורנו והסקס הרגיל לא מגרה אותה מינית מספיק.  
 
 

זקפת הבוקר

מה ההבדל בין זקפת בוקר לבין זקפה הנוצרת מגירוי מיני או ממגע ? זקפת בוקר היא בדרך כלל מושפעת משני גורמים עיקריים ומתחילה כבר בזמן שינה, היא מופיעה כמספר פעמים במהלך הלילה ויכולה להגיע לעד 100 דקות בלילה. הסיבות לכך הן לחץ השלפוחית שתן כאשר היא מלאה על איבר המין או כתוצאה מ״חלום רטוב״ חלום מיני שמעורר את הזקפה.  
 
זקפה  
 

איך לחזק את הזקפה

כדי לחזק את הזקפה יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם קודם כל מבחינת בריאותית :  
 
פעילות גופנית סדירה יכולה לשפר את בריאות הלב וכלי הדם ולהגביר את זרימת הדם לפין, אכילת תזונה מאוזנת העשירה בחומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים יכולה לעזור לשפר את זרימת הדם לפין.חוסר שינה עלול להפריע ליכולת לקבל זקפה. שאפו ל-7 עד 9 שעות שינה בלילה.  
 
עישון יכול לפגוע בכלי הדם ולהפחית את זרימת הדם לפין, מה שמקשה על זקפה. הפסקת/הפחתת עישון יכולה לעזור לשפר את הבריאות הכללית שלך ואת התפקוד המיני. שתיית אלכוהול מרובה עלולה להפריע ליכולת לקבל זקפה על ידי הפחתת רמות הטסטוסטרון ופגיעה בכלי הדם.  
 
 

רוצה לשפר ולהעצים את חיי המין שלך?

כמוסות GAVRA ENERGY מסייעות להגביר את התשוקה, העוררות וההנאה המינית, להעצים ולשפר את חיי המין ולשדרג את החוויה המינית.  
 
כמוסות GAVRA ENERGY הינן תוסף תזונה יעיל, בטוח ובעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד! הכמוסות עשויות מחומרים טבעיים בלבד ומיוצרות באישור על ידי משרד הבריאות.  
 
לגברא אנרג׳י >>  
 
  10 עובדות על זקפה  
 
1. לפני הלידה – ניתן לראות זקפה של העובר כבר ברחם. איברי המין מתפתחים בסביבות השבוע השישי, לוקח בערך עשרה שבועות עד שהעובר הזכרי יכול לפתח זקפה. בדרך כלל ניתן לראות אותה בבדיקת אולטרה סאונד לבחינת מין העובר בסביבות החודש השלישי.  
 
2. שלושה סוגי הזקפה – א. הנגרמת כתוצאה מפנטזיה או מגירוי ויזואלי או מגירוי בהקשר ארוטי.  
ב. זקפה הנגרמת כתוצאה ממגע פיזי.  
ג. זקפה לילית המתרחשת במהלך שינה.  
 
3. זקפה בשינה – גברים בריאים חווים כל לילה בין 3-5 זקפות. הזקפות הללו ממושכות יחסית, ואורכות כ-10 דקות בכל פעם. זהו חלק מתהליך פזיולוגי שקורה בשלב שנת ה- REM (שנת החלומות). שלב זה בשינה בעל חשיבות רבה מאחר שהשלב מספק אנרגיה לגוף ולמוח, שתסייע לנו לתפקד בצורה טובה ביום המחרת.  
זקפות הלילה משמשים כתחזוקה של הפין. למעשה, הדרך של הגוף לתחזק איברים מסוימים הוא על ידי הזרמת דם, וכשיש זקפה יש יותר זרימת דם לפין, זו מעין תחזוקה שוטפת של הפין שמועשר בכמויות דם גבוהות יותר.  
 
4. זקפה לאחר המוות – זקפה לאחר המוות מתרחשת לעיתים אצל אנשים שהוצאו להורג, וספציפית בתלייה. הסיבה העיקרית לכך היא שלאחר התלייה נמשך הדם בגוף למטה, כתוצאה מכוח המשיכה. הדם ממלא את הרגליים וממשיך להצטבר בחצי הגוף התחתון ודם מצטבר גם במחילות הפין ויוצר זקפה.  
 
5. הגודל – אורך הפין הממוצע הוא 14 סנטימטרים, והיקפו 12 סנטימטרים. גודל הפין משתנה לפי סוג הזקפה. בזקפה של אחרי יחסי מין, הפין גדול יותר מאשר בזקפה שנגרמת מפנטזיות או מגירוי חיצוני. אורך הפין הממוצע נע בין 12-16 סנטימטר.  
 
6. ריח וגירוי מיני – קיים קשר חד־משמעי בין ריחות לבין התעוררות מינית ותגובה פיזיולוגית, גם אצל נשים וגם אצל גברים. ריחות של אוכל, בשמים, שמנים ועוד, יכולים להגביר את זרימת הדם לפין.  
 
7. נשבר הזין – על אף מה שהביטוי מרמז, אין עצם בפין האנושי. זה לא אומר שהפין חסין משברים, למעשה יש גם מצב של שבר בפין, שלא נדע מצרות."אכן, מצב של שבר יכול לקרות. בזמן זקפה יש שתי מחילות מעל הפין ואחת בבסיסו שעשויות מרקמה ספוגית .  
 
כשיש זקפה הספוג הזה מתמלא בדם ויוצר את התקשות הפין. ברגע שמכופפים בכוח את הפין המחילות האלה יכול להיפרץ החוצה – ויכול להיות דימום וכאבים קשים. מצב זה יכול לקרות בפעילות מינית סוערת, במיוחד כשהאישה למעלה, ברגע שהפין מפספס את החור ומתעקם".  
 
8. זקפה ארוכה במיוחד – זה יכול לקרות לכל גבר, פשוט זקפה שלא עוברת במשך שעות ארוכות וקשות. זה אולי נשמע לכם כמו חלום, אבל זה בדרך כלל מאוד כואב ולא קשור לגירוי מיני בשום צורה. "דברים כאלה לא קורים סתם כך, זה בדרך כלל נוצר מהזרקה של חומר לפין.  
 
במצבים של בעיות זקפה, כאשר כדורים כמו ויאגרה ודומיה. זקפה ממושכת שלא יורדת יכולה להיות מצב מסוכן. אם זה גורם לכאבים חייב ללכת לחדר מיון. "מה שמחזיק את הזקפה הוא יותר דם שנכנס מאשר דם שיוצא, הדם נשאר כלוא בפין.  
 
9. זה הקטן גדול יהיה – גודלו של איבר המין הרפוי לא בהכרח מרמז ביחס ישיר לגודל שהוא יהיה בזמן זקפה. כפי שראינו אורכו של פין ממוצע- 14 סנטימטרים, ישנם מקרים שבמצב רפוי אורך הפין יהיה 4 ס"מ ובזקפה יגיע לאורך הממוצע. ישנם מקרים שבמצב רפויי אורך הפין יהיה 10 ס"מ ובזקפה יגיע אף הוא לאורך הממוצע, כלומר אין לגודל הרפוי משמעות על הגודל בעת הזקפה.  
 
10. זקפה נשית – לגברים אין מונופול על תופעת הזקפה. אמנם אי אפשר להבחין בזקפה נשית מרחוק, אבל גם לנשים יש זקפה. "בזמן עוררות מינית הדגדגן גדל, חלקו פנימית וחלקו חיצונית, ואם מסתכלים מקרוב אפשר ממש לראות את זה.
התקשר כבר עכשיו !
 ותוך זמן קצר תחוש בהבדל!
גברא אנרג'י gavra nrg