איך ייעוץ זוגי עוזר לטיפול בתפקוד מיני

לכולם ברור, מעל לכל ספק, שהתפקוד המיני של בני זוג חשוב מאוד לקשר האישי והזוגי ביניהם. האם תהליך הפוך, של שיפור הקשר הזוגי, יכול לעזור בתפקוד המיני. אם כן, כיצד?

כל קשר זוגי בנוי ממספר חלקים או רכיבים, וביניהם אפשר למנות דברים כמו כבוד הדדי, חברות או הורות. בנוסף כמובן, ישנו הרכיב האינטימי והקשר המיני, שמעט זוגות יכולים להמשיך לחיות יחד, בלעדיו.

קיימות סיבות שונות לפגמים או חוסר בתפקוד במיני: מי שפונה לקבלת ייעוץ זוגי בתל אביב, למשל (עיר גדולה ולחוצה מאוד) מעידים על כך שהחיים בעיר מקשים עליהם להירגע מספיק, כדי לקיים יחסי מין מלאים ומספקים.

לחץ כזה יכול להתיש אותנו עד כדי כך, שאנחנו לא פנויים נפשית לקיום יחסי מין או להשקעה הרצויה באינטימיות. כאשר מצב זה נמשך, חלק מן הזוגות כבר מתרגלים לחיות "כמו נזירים" ולא מוצאים צורך בקיום יחסי מין.

מעבר ללחצי היום יום מחוץ לבית, סיבות נפשיות נוספות שעלולות לגרום לירידה בתפקוד המיני קשורות במה שקורה בתוך הבית: בהתמודדות עם גידול הילדים, בהבדלים בקריירה וביחסים השגרתיים בין בני הזוג.

ניקח לדוגמא זוג שלא פותר מחלוקת כלשהי או לא משלים ומרגיע "עניינים" אחרי מריבה גדולה וכואבת. מאוד יכול להיות שאחד מהצדדים כועס על השני, ובלילה, במיטה, הוא 'מסתובב לצד השני' ומסרב לאינטימיות.

זה יכול להיות מתוך הרגשת כעס וזה יכול להוות אפילו סוג של ענישה, כביכול. בני זוג מסרבים או לא רוצים לקיים יחסי מין עם בני הזוג שלהם גם אם נעלבו בגלל המריבה או בגלל משהו שנאמר; לעיתים אפילו בלי לחשוב על כך במכוון.

אם אכן זה המצב, ראוי וכדאי לפתור את הבעיה כאשר היא קטנה: לברר עם הצד השני מדוע הוא או היא לא חפצים ורוצים בקשר אינטימי, או דוחים את הניסיונות לקשר כזה.

חשוב מאוד לפתור את הבעיות עוד לפני שתחושת העלבון הופכת לתחושה קשה יותר, כמו סלידה, למשל, או בוז.

מעבר ליחסים בין בני הזוג – חשוב לעשות גם ברור רפואי

ישנם בני זוג שמרגישים שהכול בסדר ביניהם, או שגם אם בעבר הייתה מריבה שגרמה לכעסים, המריבה הזו נפתרה ונסגרה. ועדיין, בני הזוג האלה חווים קושי פיסי לקיים יחסים תקינים או מספקים.

במקרה כזה במיוחד, רצוי מאוד לעשות ברור אצל רופא המשפחה, גינקולוג או מומחה אחר (אורולוג, למשל) על מנת לשלול בעיה פיזית-אורגנית.

דרגו אותנו
התקשר כבר עכשיו !
 ותוך זמן קצר תחוש בהבדל!
גברא אנרג'י gavra nrg
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך
זיקפה חלשה

חדש! משלוח חינם מהיר תוך 3 ימי עסקים למזמינים באתר!

דילוג לתוכן