מה המשמעות של שפיכה מוקדמת

אם אתם קוראים את השורות האלו כנראה שהנושא של שפיכה מוקדמת מוכר לכם ומעסיק אתכם לאחרונה. אם כן, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. לפי סקרים ומחקרים שנערכו לאורך השנים, שפיכה מהירה או מוקדמת היא תופעה שאותה חווים כעשרים וחמישה אחוזים מהגברים הצעירים. בנוסף, אצל גברים הסובלים מבעיות אין אונות הסיכוי לשפיכה מוקדמת גבוה יותר. ועוד בשורה שאולי תשמח אתכם היא שיש פתרון לשפיכה מהירה עשוי להיות מועיל.

כיצד מוגדרת שפיכה מהירה?

בעולם הרפואה לא קיימת הגדרה ברורה וחד משמעית לשפיכה מוקדמת. אמנם, ברור שמדובר בהגעה לאורגזמה גברית ולפליטת הזרע במהירות יחסית גבוהה, אך כמה זמן זה מהר? יש כאלו האומרים ששפיכה מהירה היא כזו המתרחשת בתוך שישים שניות ופחות מכך מעת החדירה, ויש כאלו האומרים שמדובר בשפיכה שאינה מאפשרת תפקוד מיני בהתאם לרצונו של הגבר – אם כי הגדרה זו נראית רחבה מאוד. בכל מקרה, חשוב לדעת כי מקרה בודד או שניים של שפיכה מוקדמת, שלא יוצרים מועקה נפשית מיוחדת, אינם עומדים ממש בהגדרה של שפיכה מהירה. בנוסף, לעיתים מדובר בתקופה שבה חווים שפיכה מהירה העוברת לאחר זמן מה, אך לעיתים מדובר בתופעה המלווה לאורך שנים רבות.

מדוע זה קורה?

כפי שאין הגדרה אחידה לשפיכה מהירה, כך גם לא ידועים בדיוק הגורמים לה. ככל הנראה מעורבים בעניין היבטים גופניים, עצביים ופסיכולוגיים ברמה כזו או אחרת, המשתנה מגבר לגבר. למשל, מי שסובל מבעיות בהשגת זקפה גם מועד יותר לבעיה של שפיכה מהירה, ואותו הדבר נכון לגבי הסובלים מבעיות לב, בחוסר איזון במוליך העצבי סרוטונין, מרמה לא תקינה של הורמונים מסוימים, מבעיה בבלוטת הערמונית, מבעיה בבלוטת התריס, ועוד.

אם כן, יש בוודאות די גדולה ביטויים וגורמים פיזיולוגיים, אך ישנם כנראה גם היבטים נפשיים. כך לדוגמא, ייתכן שגבר שגדל בחברה בעלת ערכים מוסריים נוקשים למדי בכל הקשור למין, יהיה בעל סיכוי יותר גבוה לשפיכה מוקדמת לעומת גבר שגדל בחברה מתירנית. אכן, שפיכה מוקדמת היא גם שאלה תרבותית: עד כמה חשוב שהגבר יספק את צרכיו המיניים של האישה, ומכאן אילו ביצועים הוא צריך להפגין. בתרבות החילונית המערבית, הציפיות לעיתים גבוהות למדי.

כך יוצא שלא פעם קיים חשש לגבי הביצועים המיניים, המגבירים את הלחץ. הבעיה היא שלחץ אקוטי או מתמשך מגבירים את הסיכוי לשפיכה מהירה, בין אם המתח נובע מציפיות גבוהות ובין אם הוא מתלווה לתקופת חיים מאתגרת של הזמן האחרון (פרנסה, קריירה וכדומה). המתחים משפיעים לרעה על היכולת לתזמן את האורגזמה, וכאן נוצר מעגל שלילי: הלחץ מביא לשפיכה מהירה, ואילו השפיכה המהירה מגבירה תחושות של חוסר ביטחון, חרדת ביצוע, בושה, דכדוך וכדומה – מה שמגביר שוב את הסיכוי לשפיכה מוקדמת.

האם יש פתרון לשפיכה מהירה?

יש פתרון לשפיכה מהירה ולמעשה ישנן לא מעט אפשרויות. חלקן מצריכות נטילת תרופות שבהחלט יכולות להועיל, אך חשוב לזכור שהן כרוכות בהשפעה לא מבוטלת על החיים, מצב הרוח והתפקוד הכללי, וגם עלולות להיות להן תופעות לוואי ולהתפתח תלות חזקה. כמו כן, ישנם תרגילים שונים שסקסולוגים ממליצים עליהם, למשל שיטת התחל-הפסק שבה הגבר מגרה את עצמו לבד, וכאשר רמת הגירוי גבוהה מפסיק, נותן לה לצנוח, ולאחר כחצי דקה ממשיך שוב.

מה שאנו ממליצים עליו הוא כמובן המוצרים שלנו. גברא אקסטרא הוא תכשיר טבעי לחלוטין שבו משתמשים עשרות אלפי גברים בעולם, ואינו מצריך מרשם רופא. הוא מורכב מ- 14 רכיבים טבעיים התורמים להיבטים שונים של התפקוד המיני. התכשיר משפר את ההנאה מחיי המין, מביא לזקפה מלאה ויציבה, מאריך את זמן המשגל ומשפר ביצועים, ובאופן כללי מעלה את הסיפוק וההנאה מיחסי המין, ומכאן את תדירותם.

דרגו אותנו
התקשר כבר עכשיו !
 ותוך זמן קצר תחוש בהבדל!
גברא אנרג'י gavra nrg
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך
זיקפה חלשה

חדש! משלוח חינם מהיר תוך 3 ימי עסקים למזמינים באתר!

דילוג לתוכן